ייעוץ עסקי - סיפור סינדרלה

עמוד הבית | אודות | מאמרים | חדשות | סיפורי הצלחה | צור קשר


ייעוץ עסקי | הלוואות לעסקים | פתיחת עסק | ייעוץ כלכלי | פיתוח עסקי
BPlanned
 
מאמרים
ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות - מאת בני חיים
בעיות עסקיות שונות או החלטות לפיתוח עסקי - צריכות פעמים רבות להיות מלוות בשירותי ייעוץ ארגוני. אבל שירותי ייעוץ ארגוני צריכים להתאים לאופיו של הארגון. אם הארגון הוא גדול או מסועף, אז כדאי לכם להתעדכן בתחום חדש יחסית: ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות.
» קרא עוד...
הכסף בידינו - מה השלב הבא?
לאחר גיוס השקעה עלול להשתלט על העסק שכרון כספים. אז מה עושים כדי למנוע זאת?
» קרא עוד...
תוכנית עסקית כמכשיר לצמצום אי הודאות בעסק
מה משתק בעלי עסקים? בין השאר, תחושה של אי ודאות. האם יש דרכים להתגבר על אי הודאות העסקית? האם יש דרכים לצמצם אותה? האם בעסק ניתן להלך ברגליים בטוחות על פני הקרקע? אנו טוענים שזה אפשרי.
» קרא עוד...
מי יסייע לך לקדם את העסק?
יש מספר גורמים שעשויים לסייע לך בקידום העסק. התנאי הראשון שצריך להתקיים על מנת שתיעזר בהם הוא שתבין כי אי אפשר הכל לבד ולפעמים צריך לבקש עזרה.
» קרא עוד...
ייעוץ עסקי - סיפור סינדרלה
יש הרבה יותר סיפורי סינדרלה בעולם העסקים ממה שאתם חושבים. אבל סיפורי סינדרלה עסקיים הם הרבה יותר יצירתיים מהשבלונה המוכרת של סיפור סינדרלה סטנדרטי.
» קרא עוד...
זהירות! הלוואות לעסקים – לבייב וחברת אפריקה ישראל
יש מי שמהלכים עלינו אימים שלקחת הלוואות זה הסיוט העתידי של כל עסק, שעסקים צריכים ללמוד לגדול עם ההון הפרטי שהם מצליחים לייצר. אנחנו כופרים בכך.
» קרא עוד...
להיות מנהל ורואה חשבון, שילוב מנצח - מאת ליאת פריד
מה נותן לימוד של מנהל עסקים יחד עם חשבונאות? לדברי ליאת פריד מדובר בידע שמספק יתרונות של ממש בשוק העבודה
» קרא עוד...
ניהול השקעות בעסקים - מאת גל בן נחום
לצד הניסיון של בעלי עסקים להרוויח מתחום עיסוקם ועבודתם, ולהשקיע בפיתוח העסק, קיים כל הזמן רצון למקסם את הרווחים מההכנסה הנקייה ממס. השקעה בשוק ההון היא אחת הדרכים. לפעמים תגלו שהשקעה נכונה בשוק ההון, הופכת להיות ל"משקיע" האלמוני בעסק שלכם.
» קרא עוד...

ייעוץ עסקי - סיפור סינדרלה

ייעוץ עסקי – מה בין סיפור סינדרלה והצלחה בעסקים

ייעוץ עסקי - האם יש סיפורי סינדרלה בעסקים?

יש הרבה יותר סיפורי סינדרלה בעולם העסקים ממה שאתם חושבים. פשוט הם מסתיימים אחרת. בעלי עסקים רבים חווים את התסכול שחוותה סינדרלה בעבודה סיזיפית ללא תגמול והערכה. כמו סינדרלה, גם להם אין חזון, אין אופק ברור וחייהם העסקיים מסתכמים בשגרה מתסכלת שבה עיקר מאמציהם מרוכזים בלהעביר עוד יום בהתמודדות עם הקשיים שלהם. אצל סינדרלה אלו היו עודף מטלות שלא הותירו לה זמן לחיות. בעולם העסקים מדובר בבנקים שנושפים בעורף, לוחצים להזרים כסף לחשבון ומאיימים להחזיר צ'קים, מעט מדי לקוחות וספקים שדורשים תשלום עבור הסחורה שסיפקו. את זמנם הפנוי מעבירים בעלי עסקים אלה בחלומות בהקיץ על ימים טובים יותר שיגיעו בעתיד. 

מי הפאסיבי?

המשותף לעסקים אלו ולסינדרלה, הוא ההתנהלות הפסיבית וקבלת הגורל בהכנעה ובתחושה שאין מה לעשות. מדי פעם הם קוראים בעיתון על עסקים דומים להם שהצליחו לשבור את המסגרת ולפרוץ. סיפורים אלה מזינים את דמיונם הקודח ומעוררים בהם ציפייה לבואה של הפיה על שלל קסמיה, או של המשקיע על הסוס הלבן, שיוציא אותם מהמציאות האפרורית בה הם חיים.

החיים העסקיים הם לא סיפורי אגדה

בחיים, שלא כמו באגדות, בעלי עסקים צריכים לדעת שעל מנת להפוך מעסקים שמתבוססים במעגל הקושי לעסקים שהפכו לסיפור סינדרלה, עליהם להניח הנחות חדשות:

  •  בחיים האמיתיים הפיה לא יכולה לנפנף במטה הקסמים ולהפוך עסק כושל לעסק מצליח בן לילה. גם לא הקואוצ'רים שמתיימרים לעיתים לעשות זאת. 
  • בחיים האמיתיים הפיה אינה מגיעה בעצמה. צריך לזמן אותה. לפיה קוראים במציאות ייעוץ עסקי, ייעוץ כלכלי
  • ייעוץ עסקי טוב יינתן ע"י אדם בעל השכלה מתאימה, ניסיון וחשיבה יצירתית. תפקידו בשלב ראשון, לאתר את הסיבות שהביאו את העסק למצבו הנוכחי.

השלב הבא יהיה לכתוב תוכנית עסקית שתתווה את הדרך לבעל העסק ותדגיש את המהלכים אותם צריך לבצע על מנת לקדם את העסק ולהצעיד אותו קדימה.

השלב האחרון והחשוב ביותר הינו ליווי מעשי וצמוד של העסק ביישום התוכנית העסקית לאורך זמן. שלב זה כולל מספר פעולות מרכזיות:


להסדיר לעסק את המימון הנדרש על מנת לייצב את העסק ולפתח אותו. סוג המימון, היקפו ותנאי ההחזר שלו משתנים מעסק לעסק בהתאם לסוג עסק והשימושים שיעשו בכסף.
ללוות את העסק ביישום התוכנית העסקית. יישום של תוכנית עסקית הלכה למעשה אינו דבר פשוט ובדרך כלל נדרש ליווי והתערבות פעילה של היועץ העסקי במהלך היישום, שאם לא כן, התוכנית העסקית תשכב במגירה כאבן שאין לה הופכין.
ביצוע מעקב תקופתי של תכנון מול ביצוע על מנת לבחון עמידה ביעדים, הן ברמת ההכנסות והן ברמת ההוצאות ובמקומות בהם יש סטיות לזהות את הסיבות ולפעול.
ניהול תזרים מזומנים יומי וחודשי שימנע מהעסק כניסה מיותרת למצוקת אשראי ויווסת את ההוצאות מול ההכנסות העתידיות.

ואכן, בשילוב של עבודה נכונה וליווי צמוד של ייעוץ עסקי מקצועי, גם העסק שלך יוכל להפוך לסיפור הצלחה שעליו יקראו במוספים הכלכליים.


ליצירת קשר
03-7515167