הכסף בידינו - מה השלב הבא?

עמוד הבית | אודות | מאמרים | חדשות | סיפורי הצלחה | צור קשר


ייעוץ עסקי | הלוואות לעסקים | פתיחת עסק | ייעוץ כלכלי | פיתוח עסקי
BPlanned
 
מאמרים
ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות - מאת בני חיים
בעיות עסקיות שונות או החלטות לפיתוח עסקי - צריכות פעמים רבות להיות מלוות בשירותי ייעוץ ארגוני. אבל שירותי ייעוץ ארגוני צריכים להתאים לאופיו של הארגון. אם הארגון הוא גדול או מסועף, אז כדאי לכם להתעדכן בתחום חדש יחסית: ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות.
» קרא עוד...
הכסף בידינו - מה השלב הבא?
לאחר גיוס השקעה עלול להשתלט על העסק שכרון כספים. אז מה עושים כדי למנוע זאת?
» קרא עוד...
תוכנית עסקית כמכשיר לצמצום אי הודאות בעסק
מה משתק בעלי עסקים? בין השאר, תחושה של אי ודאות. האם יש דרכים להתגבר על אי הודאות העסקית? האם יש דרכים לצמצם אותה? האם בעסק ניתן להלך ברגליים בטוחות על פני הקרקע? אנו טוענים שזה אפשרי.
» קרא עוד...
מי יסייע לך לקדם את העסק?
יש מספר גורמים שעשויים לסייע לך בקידום העסק. התנאי הראשון שצריך להתקיים על מנת שתיעזר בהם הוא שתבין כי אי אפשר הכל לבד ולפעמים צריך לבקש עזרה.
» קרא עוד...
ייעוץ עסקי - סיפור סינדרלה
יש הרבה יותר סיפורי סינדרלה בעולם העסקים ממה שאתם חושבים. אבל סיפורי סינדרלה עסקיים הם הרבה יותר יצירתיים מהשבלונה המוכרת של סיפור סינדרלה סטנדרטי.
» קרא עוד...
זהירות! הלוואות לעסקים – לבייב וחברת אפריקה ישראל
יש מי שמהלכים עלינו אימים שלקחת הלוואות זה הסיוט העתידי של כל עסק, שעסקים צריכים ללמוד לגדול עם ההון הפרטי שהם מצליחים לייצר. אנחנו כופרים בכך.
» קרא עוד...
להיות מנהל ורואה חשבון, שילוב מנצח - מאת ליאת פריד
מה נותן לימוד של מנהל עסקים יחד עם חשבונאות? לדברי ליאת פריד מדובר בידע שמספק יתרונות של ממש בשוק העבודה
» קרא עוד...
ניהול השקעות בעסקים - מאת גל בן נחום
לצד הניסיון של בעלי עסקים להרוויח מתחום עיסוקם ועבודתם, ולהשקיע בפיתוח העסק, קיים כל הזמן רצון למקסם את הרווחים מההכנסה הנקייה ממס. השקעה בשוק ההון היא אחת הדרכים. לפעמים תגלו שהשקעה נכונה בשוק ההון, הופכת להיות ל"משקיע" האלמוני בעסק שלכם.
» קרא עוד...

הכסף בידינו - מה השלב הבא?

יום בהיר אחד, מציץ היזם בחשבון הבנק שלו, ריאותיו מתמלאות אוויר ובמוחו שוצפים סרוטונים ואנדורפינים למראה סכום המורכב ממספר שבסופו חמישה או שישה אפסים.

הוא שואל את עצמו: מה עושים עם כל הכסף הזה עכשיו?

 

כך נראה שכרון גיוס כספים

אצל חלק ניכר מהיזמים התשובה לכך היא ברורה: הם נכנסים לסוג של סחרור שמוביל לרכישה מהירה של רכב מפואר חדש או אפילו ג'יפ יוקרתי. הרבה כסף בחשבון נותן תחושה של התעשרות וגורם להרבה מאוד יזמים לשכוח שקיימת תוכנית עסקית ובתוכה מפורטות הסיבות שבגינן גוייס הכסף.

מי ינהל את כספי ההשקעה?

זו הסיבה לכך שאת ניהול הכספים של העסק רצוי להפקיד בידיו של איש מקצוע – מנהל כספים מקצועי in-house או במיקור חוץ. יועץ עסקי המספק שירותי יועץ כלכלי או מנהל כספים איכותי, ינהל את כספי ההשקעה באחריות גם כלפי העסק ומטרותיו וגם מול הבנקים וההשקעה בשכרו תשתלם.

 

כאשר מדובר בהקמה של עסק חדש, הכסף צריך להספיק גם להשקעה הראשונית בציוד להפעלת העסק וגם לתפעול שוטף בתקופה הראשונה לחייו.  תקופה זו עלולה להמשך בין מספר חודשים לשנה ואפילו מספר שנים בהתאם לסוג העסק ולמקובל בתחום, עד לשלב שהעסק מייצר מספיק הכנסות כדי להגיע לאיזון תפעולי ולעבור לרווחיות.

התנתקות חד-צדדית בעסקים

כאשר מדובר ב הלוואה בנקאית או מקרן סיוע, אסור לשכוח שאת ההלוואה צריך להחזיר מדי חודש ע"פ לוח הסילוקין שנקבע בהסכם ההלוואה."ההתנתקות" היא אחת הטעויות הנפוצות של בעלי עסקים שסכום דמיוני נחת בחשבונם. הם מתנתקים באופן חד-צדדי מיעדי התוכנית העסקית ומייצרים הוצאות עודפות באמצעות העסקת אנשי מנהלה (מנהלים ומזכירות) מיותרים, וגילויי נדבנות מופרזת כלפי העובדים הבכירים הכוללים: רכב צמוד, בונוסים והעלאת משכורות.

למה תועיל לנו הפרדה בין החשבון הפרטי לעסקי?

 

כאשר מדובר ביזם או עסק חדש, מומלץ להפריד בין החשבון העסקי לחשבון הפרטי, ורצוי אפילו לנהל אותם בבנקים נפרדים. חשבונות נפרדים מאפשרים ליצר הפרדה בין ההוצאות של העסק להוצאות הפרטיות ולקבל תמונת מצב מדוייקת של העסק מבחינת תזרים המזומנים.

 

ככל שניהול הכסף שגוייס יתבצע מתוך אחריות ומחוייבות לתוכנית העסקית שאותה הוא אמור לשרת, כד יגדלו הסיכויים שהתרנגולת שהטילה ביצי זהב לא תשחט, או יותר נכון לא תדרס על ידי הג'יפ החדש של בעליה.

ליצירת קשר
03-7515167