ניהול השקעות בעסקים - מאת גל בן נחום

עמוד הבית | אודות | מאמרים | חדשות | סיפורי הצלחה | צור קשר


ייעוץ עסקי | הלוואות לעסקים | פתיחת עסק | ייעוץ כלכלי | פיתוח עסקי
BPlanned
 
מאמרים
ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות - מאת בני חיים
בעיות עסקיות שונות או החלטות לפיתוח עסקי - צריכות פעמים רבות להיות מלוות בשירותי ייעוץ ארגוני. אבל שירותי ייעוץ ארגוני צריכים להתאים לאופיו של הארגון. אם הארגון הוא גדול או מסועף, אז כדאי לכם להתעדכן בתחום חדש יחסית: ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות.
» קרא עוד...
הכסף בידינו - מה השלב הבא?
לאחר גיוס השקעה עלול להשתלט על העסק שכרון כספים. אז מה עושים כדי למנוע זאת?
» קרא עוד...
תוכנית עסקית כמכשיר לצמצום אי הודאות בעסק
מה משתק בעלי עסקים? בין השאר, תחושה של אי ודאות. האם יש דרכים להתגבר על אי הודאות העסקית? האם יש דרכים לצמצם אותה? האם בעסק ניתן להלך ברגליים בטוחות על פני הקרקע? אנו טוענים שזה אפשרי.
» קרא עוד...
מי יסייע לך לקדם את העסק?
יש מספר גורמים שעשויים לסייע לך בקידום העסק. התנאי הראשון שצריך להתקיים על מנת שתיעזר בהם הוא שתבין כי אי אפשר הכל לבד ולפעמים צריך לבקש עזרה.
» קרא עוד...
ייעוץ עסקי - סיפור סינדרלה
יש הרבה יותר סיפורי סינדרלה בעולם העסקים ממה שאתם חושבים. אבל סיפורי סינדרלה עסקיים הם הרבה יותר יצירתיים מהשבלונה המוכרת של סיפור סינדרלה סטנדרטי.
» קרא עוד...
זהירות! הלוואות לעסקים – לבייב וחברת אפריקה ישראל
יש מי שמהלכים עלינו אימים שלקחת הלוואות זה הסיוט העתידי של כל עסק, שעסקים צריכים ללמוד לגדול עם ההון הפרטי שהם מצליחים לייצר. אנחנו כופרים בכך.
» קרא עוד...
להיות מנהל ורואה חשבון, שילוב מנצח - מאת ליאת פריד
מה נותן לימוד של מנהל עסקים יחד עם חשבונאות? לדברי ליאת פריד מדובר בידע שמספק יתרונות של ממש בשוק העבודה
» קרא עוד...
ניהול השקעות בעסקים - מאת גל בן נחום
לצד הניסיון של בעלי עסקים להרוויח מתחום עיסוקם ועבודתם, ולהשקיע בפיתוח העסק, קיים כל הזמן רצון למקסם את הרווחים מההכנסה הנקייה ממס. השקעה בשוק ההון היא אחת הדרכים. לפעמים תגלו שהשקעה נכונה בשוק ההון, הופכת להיות ל"משקיע" האלמוני בעסק שלכם.
» קרא עוד...

ניהול השקעות בעסקים - מאת גל בן נחום

תזרים המזומנים הינו חלק מהמנוע המאפשר לעסק לעבוד. מנהל טוב השומר על ניהול תקציבי נכון, עם תזרים מזומנים יציב וגבוה, בונה עבור העסק שלו מנוע משומן היטב. לכן בכדי לשמור על תקציב אשר ניתן להשתמש בו ביעילות לטובת העסק, עסקים רבים עמלים שעות נוספות על גיוס כספים וגיוס משקיעים. כיוון מחשבה לגיוס כספים אשר כדאי לתת עליו את הדעת הוא פתיחת תיק השקעות עבור העסק.
לא מעט עסקים מפנים היום חלקים מתקציב העסק לטובת השקעות אשר התשואות מהן מופנות חזרה לקופת העסק. כפי שיש תקציב מוגדר עבור שיווק, משכורות ובונוסים. כדאי במקרים מסוימים להקצות גם תקציב נפרד להשקעה. השקעה מטעם העסק, כמו השקעה מטעמו של אדם פרטי, צריכה להיבחר בקפידה בהתאם לעקרונות המתאימים לעסק. בכדי להגדיר קריטריונים אלו, נכון יהיה להתייעץ עם מאמן עסקי, אשר יוכל להתחשב באופן ניהול העסק ככלל, ולא רק עם יועץ השקעות או מנהל תיקי השקעות, אשר מתמקד בתיק ההשקעות עצמו.
אחת השאלות המשפיעות על אופן ההשקעה, היא עד כמה תקציב ההשקעה הינו נזיל. האם מדובר בעסק חדשבתקופת הרצה, או שמא מדובר בעסק ותיק ויציב באופן יחסי. האם העסק נמצא בתקופת שגשוג או צפוי מפנה, אשר עשוי להשפיע על המאזן הכלכלי. אילו עתודות כלכליות ומקורות הכנסה נוספים יש לעסק, ומהי הסבירות כי תצטרכו למשוך את כספי ההשקעה במפתיע. התייחסו לכך בבחירת אפיק ההשקעה.
ההשקעה יכולה להתבצע באמצעות בית השקעות או באמצעות הבנקים. שתי האפשרויות שונות במספר אופנים. ראשית, יש לזכור כי הבנקים אינם נטולי אינטרסים בתחום יעוץ להשקעות. הבנקים מציעים מוצרים ללקוחותיהם, ובבואם להמליץ ללקוחות על אפיק השקעה, המלצתם עשויה להיות בעלת אינטרס לכיוון המוצר אותו מציע הבנק. לעומת זאת, בתי השקעות הינם אובייקטיבים יותר, שכן המדד להצלחתם הינו אחוז התשואה אותו השיגו ללקוחותיהם.
שנית, יש להתייחס למקצועיות היועצים. אנשי המקצוע הפועלים במסגרת בתי השקעות, הינם מנהלי תיקים מומחים לייעוץ בנושא השקעות, שכן זוהי ההתמחות של בית ההשקעות. בנקים מציעים שירותים נוספים, ויעוץ השקעות אינו חלק הארי בהיקף פעילותו של הבנק. כאשר פונים לייעוץ השקעות מטעם יועץ השקעות בנקאי כדאי לבחון את הכשרתו. גם מול יועץ פיננסי וגם מול מנהל תיק השקעות יש לחתום על חוזה המגדיר את כל תנאי ההשקעה.
לבסוף, קחו בחשבון את הריביות. בנקים דורשים אחוז ריבית מסוים עבור פעולות המתבצעות דרך הבנק. אחוז הריבית משתנה מבנק אחד לאחר. למשל בסקר אשר נערך, בנק יהב דורג כמועדף ביותר מבחינת אחוז הריביות אשר הוא גובה. מומלץ לבצע השוואה בין גובה הריבית, בגין פעולות השקעה באמצעות הבנקים.
בהתאם להתייעצות עם מנהל התיק או יועץ ההשקעות, תוכלו לבחור את אפיק ההשקעה המתאים לעסק, ולבנות תוכנית השקעה אשר תאפשר מינוף רווחי של העסק.
ליצירת קשר
03-7515167