להיות מנהל ורואה חשבון, שילוב מנצח - מאת ליאת פריד

עמוד הבית | אודות | מאמרים | חדשות | סיפורי הצלחה | צור קשר


ייעוץ עסקי | הלוואות לעסקים | פתיחת עסק | ייעוץ כלכלי | פיתוח עסקי
BPlanned
 
מאמרים
ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות - מאת בני חיים
בעיות עסקיות שונות או החלטות לפיתוח עסקי - צריכות פעמים רבות להיות מלוות בשירותי ייעוץ ארגוני. אבל שירותי ייעוץ ארגוני צריכים להתאים לאופיו של הארגון. אם הארגון הוא גדול או מסועף, אז כדאי לכם להתעדכן בתחום חדש יחסית: ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות.
» קרא עוד...
הכסף בידינו - מה השלב הבא?
לאחר גיוס השקעה עלול להשתלט על העסק שכרון כספים. אז מה עושים כדי למנוע זאת?
» קרא עוד...
תוכנית עסקית כמכשיר לצמצום אי הודאות בעסק
מה משתק בעלי עסקים? בין השאר, תחושה של אי ודאות. האם יש דרכים להתגבר על אי הודאות העסקית? האם יש דרכים לצמצם אותה? האם בעסק ניתן להלך ברגליים בטוחות על פני הקרקע? אנו טוענים שזה אפשרי.
» קרא עוד...
מי יסייע לך לקדם את העסק?
יש מספר גורמים שעשויים לסייע לך בקידום העסק. התנאי הראשון שצריך להתקיים על מנת שתיעזר בהם הוא שתבין כי אי אפשר הכל לבד ולפעמים צריך לבקש עזרה.
» קרא עוד...
ייעוץ עסקי - סיפור סינדרלה
יש הרבה יותר סיפורי סינדרלה בעולם העסקים ממה שאתם חושבים. אבל סיפורי סינדרלה עסקיים הם הרבה יותר יצירתיים מהשבלונה המוכרת של סיפור סינדרלה סטנדרטי.
» קרא עוד...
זהירות! הלוואות לעסקים – לבייב וחברת אפריקה ישראל
יש מי שמהלכים עלינו אימים שלקחת הלוואות זה הסיוט העתידי של כל עסק, שעסקים צריכים ללמוד לגדול עם ההון הפרטי שהם מצליחים לייצר. אנחנו כופרים בכך.
» קרא עוד...
להיות מנהל ורואה חשבון, שילוב מנצח - מאת ליאת פריד
מה נותן לימוד של מנהל עסקים יחד עם חשבונאות? לדברי ליאת פריד מדובר בידע שמספק יתרונות של ממש בשוק העבודה
» קרא עוד...
ניהול השקעות בעסקים - מאת גל בן נחום
לצד הניסיון של בעלי עסקים להרוויח מתחום עיסוקם ועבודתם, ולהשקיע בפיתוח העסק, קיים כל הזמן רצון למקסם את הרווחים מההכנסה הנקייה ממס. השקעה בשוק ההון היא אחת הדרכים. לפעמים תגלו שהשקעה נכונה בשוק ההון, הופכת להיות ל"משקיע" האלמוני בעסק שלכם.
» קרא עוד...

להיות מנהל ורואה חשבון, שילוב מנצח - מאת ליאת פריד

 
לימודי תואר במנהל עסקים הם מהלימודים המבוקשים והשימושיים ביותר ובצדק. תואר כזה רלוונטי מאד עבור כל מי שמבקש להשתלב בתפקידי ניהול בתחום העסקי – זוטרים ובכירים, או להתקדם במקום עבודתו.
 
לימודי מנהל עסקים נמשכים שלוש שנים לתואר B.A ומקובל לשלב אותם עם חוגים נוספים כמו משפטים, כלכלה, חשבונאות (ראיית חשבון), סטטיסטיקה ועוד. לימודים דו חוגיים של מנהל עסקים וחשבונאות הם מהפופולריים יותר, מכיוון ששני תחומי הלימוד יחדיו, מקנים את רוב הידע הדרוש למנהל בכל תחום עסקי שהוא, מה גם שמוסדות הלימוד בהם קיימים החוגים הללו, מחדשים תמידית את תכנית הלימודים ומתאימים אותה למציאות הכלכלית המשתנה.
 
יש לקחת בחשבון, עם זאת, שלימודי חשבונאות נמשכים ארבע שנים ואם רוצה הסטודנט לעבוד כרואה חשבון, עליו להתמחות שנתיים ולאחר מכן לעבור את הבחינות של מועצת רואי החשבון.
מה משותף בשני המסלולים?
בשני החוגים מקבלים הסטודנטים רקע בכלכלה, כאשר במסגרת לימודי מנהל עסקים רוכשים הסטודנטים כלים שיכשירו אותם להיות מנהלים ולומדים תכנים כמו בנקאות, ניהול, מימון פרויקטים, מדיניות עסקית, קבלת החלטות ועוד תכנים רלוונטיים, ובמסגרת לימודי חשבונאות הם נחשפים לתכנים שיאפשרו להם לנתח דוחות כספיים ומידע כלכלי, לתת ייעוץ עסקי, לבנות תכניות פיננסיות וכן הלאה. ידיעת כל התכנים הללו, יוצרת מעין "מנהל על" היכול לראות את התמונה הרחבה של העסק – גם מבחינה ניהולית וגם מבחינה כלכלית ויודע לבנות תכניות עבודה לטווח ארוך, בהתחשב בתקציב השנתי של החברה.
מה נותן תואר משולב ברמה הפרקטית? 
אותו מנהל, המחזיק בתואר המשולב של מנהל עסקים וחשבונאות, יכול למנוע משברים עסקיים על יד שימוש בידע הרחב שלו על מנת לבחור השקעות נבונות ומעוטות סיכון, לבנות תכנית עסקית יעילה ורווחית, להפיק מכוח האדם שלו את המקסימום, להפוך את סביבת העבודה לנעימה ויצרנית כאחד, להניע את העובדים לפעולה ולעורר בהם מוטיבציה ולהביא את הארגון בו הוא עובד לכדי שגשוג משמעותי.
 
כל הסיבות האלה, הופכות בוגרי מנהל עסקים וחשבונאות למבוקשים ביותר בשוק העבודה והם יכולים לשתלב במגוון תפקידי ניהול במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, מערכת הבנקאות, בתעשיות עתירות ידע ובמקומות נוספים.
ליצירת קשר
03-7515167