תוכנית עסקית כמכשיר לצמצום אי הודאות בעסק

עמוד הבית | אודות | מאמרים | חדשות | סיפורי הצלחה | צור קשר


ייעוץ עסקי | הלוואות לעסקים | פתיחת עסק | ייעוץ כלכלי | פיתוח עסקי
BPlanned
 
מאמרים
ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות - מאת בני חיים
בעיות עסקיות שונות או החלטות לפיתוח עסקי - צריכות פעמים רבות להיות מלוות בשירותי ייעוץ ארגוני. אבל שירותי ייעוץ ארגוני צריכים להתאים לאופיו של הארגון. אם הארגון הוא גדול או מסועף, אז כדאי לכם להתעדכן בתחום חדש יחסית: ייעוץ ארגוני למערכות מורכבות.
» קרא עוד...
הכסף בידינו - מה השלב הבא?
לאחר גיוס השקעה עלול להשתלט על העסק שכרון כספים. אז מה עושים כדי למנוע זאת?
» קרא עוד...
תוכנית עסקית כמכשיר לצמצום אי הודאות בעסק
מה משתק בעלי עסקים? בין השאר, תחושה של אי ודאות. האם יש דרכים להתגבר על אי הודאות העסקית? האם יש דרכים לצמצם אותה? האם בעסק ניתן להלך ברגליים בטוחות על פני הקרקע? אנו טוענים שזה אפשרי.
» קרא עוד...
מי יסייע לך לקדם את העסק?
יש מספר גורמים שעשויים לסייע לך בקידום העסק. התנאי הראשון שצריך להתקיים על מנת שתיעזר בהם הוא שתבין כי אי אפשר הכל לבד ולפעמים צריך לבקש עזרה.
» קרא עוד...
ייעוץ עסקי - סיפור סינדרלה
יש הרבה יותר סיפורי סינדרלה בעולם העסקים ממה שאתם חושבים. אבל סיפורי סינדרלה עסקיים הם הרבה יותר יצירתיים מהשבלונה המוכרת של סיפור סינדרלה סטנדרטי.
» קרא עוד...
זהירות! הלוואות לעסקים – לבייב וחברת אפריקה ישראל
יש מי שמהלכים עלינו אימים שלקחת הלוואות זה הסיוט העתידי של כל עסק, שעסקים צריכים ללמוד לגדול עם ההון הפרטי שהם מצליחים לייצר. אנחנו כופרים בכך.
» קרא עוד...
להיות מנהל ורואה חשבון, שילוב מנצח - מאת ליאת פריד
מה נותן לימוד של מנהל עסקים יחד עם חשבונאות? לדברי ליאת פריד מדובר בידע שמספק יתרונות של ממש בשוק העבודה
» קרא עוד...
ניהול השקעות בעסקים - מאת גל בן נחום
לצד הניסיון של בעלי עסקים להרוויח מתחום עיסוקם ועבודתם, ולהשקיע בפיתוח העסק, קיים כל הזמן רצון למקסם את הרווחים מההכנסה הנקייה ממס. השקעה בשוק ההון היא אחת הדרכים. לפעמים תגלו שהשקעה נכונה בשוק ההון, הופכת להיות ל"משקיע" האלמוני בעסק שלכם.
» קרא עוד...

תוכנית עסקית כמכשיר לצמצום אי הודאות בעסק

אי ודאות בעסקים - ההשפעות 

אחד הדברים שמשתקים את מרבית בעלי העסקים ומונעים מהם צמיחה של ממש הוא תחושת אי הודאות שאופפת כל פעולה עסקית מתוכננת. השוק הוא לא לגמרי צפוי. יש בו מתחרים שלא ברור כיצד יגיבו לפעילות עסקית, יש חידושים טכנולוגיים שמאיימים על תחומי עיסוק מסויימים, יש דרישות חקיקה חדשות וכד'. גם בתוך העסק פנימה יש דינמיקה המושפעת מפעילותו, בקרב עובדים, בקרב מנהלים, בקרב ספקים וכד'.

תוכנית עסקית כמכשיר להתמודדות עם מצבי אי ודאות

אי ודאות בעסקים מייצרת תחושות של חרדה מפני העתיד ומותירה אנשי עסקים רבים ובעלי עסקים במצב שהם מפחדים מהצל של עצמם. הדרך הטובה ביותר להתמודד עם מצבי אי ודאות עסקית בזירה תחרותית היא לעבוד על פי תוכנית עסקית מסודרת.

הפיכת החזון העסקי ליעדים ברורים

זה אומר שקודם כל יש הגדרת מטרות ויעדים. "החזון" העסקי שבדרך כלל מכיל הרבה מילים יפות וגבוהות שאף אחד לא מבין את התכל'ס שמאחוריהן, לובש צורה מעשית ותכליתית ומוריד את החזון המילולי מהאולימפוס אל קרקע המציאות.

השאלה היא איך מגיעים מנקודת ההווה אל אותם יעדים חזוניים שאליהם אנחנו שואפים. זה מביא אותנו לשלב השני של התוכנית העסקית.

זיהוי נקודות היתרון

יצירת תוכנית עיסקית איכותית כרוכה בלימוד העסק והבנת הזירה בה הוא פועל. כל תוכנית עסקית היא רקיחה של תבשיל חדש עם סוג אחר ומינון אחר של תבלינים. אתה לא יכול להיות אהרוני, שמודד מנות קבועות מכל מרכיב ויוצר את אותו תבשיל במדויק. תוכנית עסקית היא לא מתכון. לכן, לימוד מעמיק של העסק יזהה יתרונות גלויים או חבויים בפעילותו. היתרונות הללו יהפכו להיות פרמטר מרכזי בקידום העסק. יתרונות יכולים להיות במוצר, בשירות, באישיות של בעל העסק, בלכידות החברתית של העובדים, במיקום וכד'.

כתיבת תוכנית עסקית

זהו. לאחר ראיון עומק עם בעל העסק, קבלת ושאיבת כל הנתונים הרלוונטים ממנו ולעיתים תחקיר מקיף על הסביבה העסקית שבה הוא פועל - אפשר לגשת מלאכת הכנת התוכנית העסקית. תוכנית עסקית טובה מטפלת בסוגיות כמו: קהלי יעד, זיהוי שווקים חדשים, אסטרטגיות חדירה לשווקים חדשים, טקטיקות ליישום התוכנית, פונקציות בתוך הארגון, מתחרים וכד'. התוכנית העסקית צריכה לכלול תוכנית פעולה ברורה וישימה.

ליווי עסקי

החלק הקשה עוד לפנינו. זה שיש תוכנית עסקית - זה לא אומר שמישהו מחוייב מעשית להצמד אליה ולבצע אותה. ליווי עסקי מסייע בכך. הוא מספק מענה לבעיות ביישום התוכנית ש"צצות" על הדרך בשעת אמת, מאפשר לבצע סימולציות עם גורמים פעילים בעסק, מסייע בביצוע מעקב אחרי משימות, מבצע בקרה על תכנון לעומת ביצוע ומצעיד את העסק עקב בצד אגודל להפיכת התוכנית מעוד נייר למגירה לנייר עבודה עם מטרות ויעדים ברורים וסבירים.

צמצום אי הודאות

השילוב בין תוכנית עסקית, ליווי או ייעוץ עסקי במהלך ביצוע ובקרה הבוחנת תכנון אל מול ביצוע - אלו כלים מנצחים בצמצום אי ודאות עסקית, קידום עסקים והקניית יציבות לעסק.

ליצירת קשר
03-7515167